Práčka Beko WMB 51032 CS PTY : Test

Beko WMB 51032 CS PTY

Beko WMB 51032 CS PTY
8.3

Kvalita prania

8.0 /10

Hlučnosť

8.5 /10

Spotreba

8.5 /10

Cena/výkon

8.0 /10

Výhody

 • Program BabyProtect
 • Tichý chod
 • Ľahká obsluha
 • Menu v slovenčine

Nevýhody

 • Nemôžete si nastaviť teplotu ani otáčky podľa seba
 • Absencia nastaviteľných nožičiek

Práčky sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich domácností. Zefektívňujú čas a uľahčujú prácu s praním bielizne. V súčasnosti sa na trhu preteká obrovské množstvo spoločností. Každý jeden výrobca práčok sa snaží zaujať svojho potenciálneho zákazníka. Ponúkajú sa inovatívne  funkcie aj technológie. Ľudia sa stretávajú s novými názvami ako napríklad funkcia PHR, systém Antiball a pod. Tieto a mnohé iné technológie budete využívať napríklad s práčkou Beko WMB 51032 CS PTY, ktorú vám dnes do detailov predstavíme.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Prevedenie a bubon

Práčka patrí medzi spotrebiče s bočným plnením. Maximálne množstvo suchej bielizne na jednu náplň je 5 kg. Staršie práčky často prepúšťali časť pracieho prostriedku bez využitia. Tento model má vyvinutý špeciálny Optiball systém, vďaka ktorému sa pre pranie využije až 100 % pracieho prostriedku. Štandardné práčky sú schopné uchovať a využiť iba 75 % pracieho prostriedku, v čom má táto práčka značnú konkurenčnú výhodu.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Práčka Beko WMB 51032 CS PTY má navrhnuté HI-TECH ohrevné teleso. Je pokryté vrstvou niklu, ktorá dokonale chráni proti korózii. Jeho životnosť je až 100-krát vyššia v porovnaní so štandardnými ohrevnými prvkami. Preto nie sú potrebné ďalšie ochranné opatrenia proti poškodeniu či usadzovaniu vodného kameňa. Nevýhodou prevedenia tohto modelu je, že po skončení pracieho cyklu zostáva voda v dvierkach práčky. Môže sa stať, že vám vytečie na práve vyžmýkanú bielizeň. Práčka má k dispozícii digitálny displej s ukazovateľom zostávajúceho času a s priebehom programu. Ak patríte k jazykovým antitalentom, určite uvítate fakt, že ovládací panel je v slovenskom jazyku. Za zmienku stojí aj bezpečnostná hadica AquaStop, ktorá spoľahlivo zastaví prívod vody v prípade, že dôjde k poruche a práčka začne tiecť. Za negatívum považujeme absenciu nastaviteľných nožičiek. Vyvažovanie práčky tak bude o čosi náročnejšie.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Spotreba a funkcie

Predom plnená práčka Beko WMB 51032 CS PTY patrí do druhej najšetrnejšej energetickej triedy A++. Čo sa týka spotreby vody, ročne využije v priemere 7700 litrov. Jej najintenzívnejšie žmýkanie sa zastavilo pri 1000 otáčkach za minútu.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Veľkým plusom práčky Beko WMB 51032 CS PTY je množstevná automatika. Ide o technológiu vďaka ktorej si práčka sama zvolí optimálne otáčky, program, množstvo vody a podobne. Takýmto spôsobom ušetríte na nákladoch ešte viac. Elektronické vyváženie náplne už nepatrí medzi najoriginálnejšie vlastnosti práčok, nakoľko nimi väčšina disponuje. Ide o zaistenie správneho rozloženia bielizne vo vnútri bubna s cieľom eliminovať vibrácie a hluk. Pri odstreďovaní tak bude zaistená maximálna stabilita. Systém taktiež umožní využiť maximálnu rýchlosť odstreďovania.

Pre milovníkov domácich maznáčikov je veľmi zaujímavou funkciou PHR. Vďaka inovatívnej technológii používanej v produktoch Beko už nemusíte mať starosti s chlpmi na oblečení. Funkcia PHR zaistí, že vaše oblečenie bude po praní odchlpené a svieže. Užitočnou funkciou je aj Express. Vďaka nej budete môcť znížiť dobu prania o 30 až 50 % v závislosti od druhu tkaniny. Na prvý pohľad neužitočná funkcia, no dokáže značne zjednodušiť život. Ide o Odložený štart, v tomto prípade iba o maximálne 19 hodín. Keď ráno nestíhate vyprať bielizeň, netreba spúšťať program, pretože po príchode z práce bude prádlo zatuchnuté a bez vône. Túto vychytávku využíva čoraz viac domácností.

Táto práčka nemá navrhnuté žiadne extra technológie na eliminovanie hlučnosti, preto sa vyznačuje priemernou hodnotou 59 decibelov počas prania. Vo fáze žmýkania práčka generuje zvuk vo výške 77 decibelov. Mnohí zákazníci sú s jej hlučnosťou spokojní, nakoľko sa jedná o lacnejšiu práčku. Pre lepšiu predstavu o hlučnosti sme pre vás pripravili porovnanie hluku práčok s bežnými zvukmi domácnosti. Nájdete ich na úvodnej stránke medzi všeobecnými informáciami o práčkach.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Programy

Táto práčka strednej triedy má k dispozícii 15 programov. Medzi základnú programovú výbavu patrí režim bavlna, bavlna Eco, syntetika, či program jemná bielizeň. Ďalším pracím cyklom je Mix 40, ktorý je určený pre pranie bavlny a syntetiky spoločne. Eliminuje potrebu triedenia oblečenia podľa typu tkaniny. Drobnou nevýhodou je, že si nemôžete nastaviť teplotu ani otáčky podľa seba, ale práčka ich má pevne stanovené.

Konkurenčnou výhodou práčky Beko WMB 51032 CS PTY je program BabyProtect. Táto technológia je špecifická u mnohých spotrebičov spoločnosti Beko (napríklad u sušičiek alebo umývačiek). Program zaistí dokonalé vypranie bielizne nielen pre deti a alergikov. Je ideálny kedykoľvek, keď potrebujete sterilizovať bielizeň. Vyššia teplota totiž zlikviduje všetky baktérie. Intenzívne pláchanie dokonale odstráni zvyšky pracích prostriedkov a aviváže. Tento program získal certifikát inštitútu LGA, ktorý potvrdzuje 99,99% úroveň sterilizácie.

         Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Veľmi zaujímavý je program Xpress Super Short, ktorý je určený na pranie ľahko zašpinených tkanín ako napríklad spodné prádlo alebo tričká. Patrí sem akékoľvek oblečenie, ktoré ste spotili a po jednom použití ho chcete dať oprať. Umožňuje vypranie 2 kg bielizne v rozmedzí teplôt od 0 °C po 30 °C za neuveriteľných 14 minút. Podobným programom je aj Daily Express, ktorý je ale úspornejší. Je určený na pranie mierne znečistených bavlnených tkanín. Tak ako pri predošlom programe, je ideálne ho využiť po jednom použití bielizne. Umožňuje prať v plnom rozsahu teplôt od nuly až po 90 °C.

Užitočným pracím cyklom je aj Sport, ktorý je stvorený pre aktívnych ľudí. Športový program prania na 40 °C je určený pre mierne zašpinené bavlnené a syntetické športové oblečenie. Práčka Beko WMB 51032 CS PTY má k dispozícii aj program Košele, ktorý ich perfektne vyperie pri teplote 40 °C. Celkom bežný program je aj Tmavá bielizeň. V tomto prípade si už nemusíte robiť starosti s trvanlivosťou farby u tmavých odevov. Beko práčky majú špeciálny program, ktorý je citlivý k látkam z bavlny a syntetických vláken v tmavých farbách. Pranie prebieha pri nízkych teplotách s jemným pohybom bubna, nízkymi otáčkami žmýkania a so zvýšenou spotrebou vody v priebehu pláchania. Tento cyklus je naprogramovaný na polovicu maximálnej náplne práčky v teplotnom rozsahu 30 až 40 °C. Pre pranie tkanín v tmavých farbách je odporúčané používať určené tekuté prostriedky alebo prostriedky na pranie vlny.

Spomenieme aj program Ručné pranie, s ktorým môžete prať aj jemné materiály ako hodváb alebo kašmír. Je taký šetrný, že sa nemusíte obávať štítkov na oblečení, ktoré zakazujú mechanické pranie. Pokojne na ňom môžete prať aj odevy s odporúčaním pre pranie v rukách. Posledným programom, ktorý bližšie špecifikujeme je Denný. Tento prací cyklus je časovo veľmi efektívny, nakoľko na vypranie 4 kg prádla potrebuje iba jednu hodinu.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTYProgramy
 • Bavlna
 • Bavlna Eco
 • BabyProtect
 • Mix 40
 • Vlna
 • Tmavé prádlo
 • Košele
 • Syntetika
 • Ručné pranie
 • Odstreďovanie + vypúšťanie
 • Pláchanie
 • Express super rýchly
 • Denný express
 • Jemná bielizeň
 • Šport

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Finálny verdikt

Práčku Beko WMB 51032 CS PTY zaraďujeme medzi jedny z najlepších modelov s bočným plnením. Skĺbením funkcií a spotreby sa skutočne vyplatia, aj keď ich energetická trieda nie je špičková. Obrovskou výhodou, ktorá podčiarkuje spoľahlivosť a kvalitu spotrebičov spoločnosti Beko, je až 5-ročná záruka po registrácii práčky. Mnohí zákazníci si pochvaľujú tichý chod a dobrú kvalitu prania. Práčka má k dispozícii slušný zoznam programov. Vďaka priaznivej cene a dobrým vlastnostiam ju rozhodne odporúčame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *