Práčka Beko WMY 81243 CS PTLMB1 : Test

Beko WMY 81243 CS PTLMB1

Beko WMY 81243 CS PTLMB1
9.3

Kvalita prania

9.0 /10

Hlučnosť

9.5 /10

Spotreba

9.5 /10

Cena/výkon

9.0 /10

Výhody

 • Objem bubna až 8 kg
 • Hlučnosť
 • Záruka na motor aj samotnú práčku
 • Výber programov

Nevýhody

 • Vyššia cena

V súčasnosti práčky patria medzi základné spotrebiče, aké nemôžu doma chýbať. Vedeli by ste si predstaviť, že budete prať ručne všetku bielizeň? V minulosti to bola každomesačná rutina, no dnes sa nám nechce prať v ruke ani nohavičky. Ešte že existujú práčky. Navyše v kombinácii so sušičkou máte behom 4 hodín prádlo opraté, vysušené a poskladané v skrini. Čo si viac priať. Jedným z najlepších a najpredávanejších pomocníkov domácnosti je aj práčka Beko WMY 81243 CS PTLMB1, ktorá sa preslávila nielen extra objemným bubnom a programom BabyProtect.

Pracka-Beko-WMY-81243-CS-PTLMB1

Prevedenie a bubon

Ako sme už spomenuli, tento model sa vyznačuje obrovským bubnom, ktorý je schopný poňať na jedno pranie až 8 kg suchej bielizne. Je ideálny do 4 a viac-členných domácností, kde „sa to točí denno-denne“. Tento model má veľké 34 cm dvere, vďaka ktorým do bubna dostanete aj predmety ako sú deky, obrusy, župany a podobne. Práčka s bočným plnením Beko WMY 81243 CS PTLMB1 poskytuje až 10-ročnú záruku na ProSmart Invertor motor. Ide o motor, vďaka ktorému ušetríte ešte viac na nákladoch a spotrebe. Zaručuje dlhšiu životnosť práčky. Spoločnosť Beko sa vyznačuje atraktívnymi možnosťami záruky práčok až na 5 rokov. Ak kupujete práčku do domácnosti, kde to žije deťmi, určite uvítate bezpečnostnú detskú poistku. Beko ponúka zámok na tlačidlá aj na zablokovanie otvárania dverí.

Spotreba a funkcie

Táto práčka patrí do najšetrnejšej energetickej triedy A+++. Za rok spotrebujete zhruba 9900 litrov vody a v priemere 193 kWh. Z hľadiska účinnosti prania ju zaraďujeme do triedy A. Je to najlepšia kategória v súlade s európskymi normami. Čo sa týka odstreďovania, tento model ponúka maximálne množstvo 1200 otáčok za minútu, čím sa zaraďuje medzi nadpriemer.

Pracka-Beko-WMY-81243-CS-PTLMB1

Z hľadiska hlučnosti patrí medzi tichšie práčky. Pri praní generuje zvuk vo výške 53 decibelov, vďaka čomu patrí do nadpriemeru. Odstreďovanie je tiež dosť tiché v porovnaní s väčšinou práčok. Dosahuje hlučnosť 75 decibelov. Pre lepšiu predstavu vám ponúkame porovnanie hlučnosti práčok s bežnými zvukmi domácnosti. Nájdete ich na úvodnej stránke medzi všeobecnou charakteristikou práčok.

Práčka Beko WMY 81243 CS PTLMB1 má, tak ako väčšina Beko modelov, vyvinuté elektronické vyváženie náplne. Tento systém zaisťuje správne rozloženie prádla vnútri bubna, eliminuje vibrácie a hluk. Dokonca sa postará o maximálnu stabilitu pri odstreďovaní. Umožňuje využívať maximálnu rýchlosť odstreďovania, takže sa nemusíte obávať, že by vám práčka odpochodovala z kúpeľne 🙂 . Automaticky riadiaci systém prispôsobí spotrebu vody s dostatočnou presnosťou, v závislosti na hmotnosti a druhu látky. Aj tie najmenšie úspory vody pomôžu navyše znížiť spotrebu energie. Šetria vašu peňaženku a zároveň aj životné prostredie.

Bubon je charakteristický prevedením AquaWave. Vďaka inovatívnemu bubnu, lopatkám a dverovému dizajnu technológia AquaWave zaručuje jemnú a efektívnu starostlivosť o všetky tkaniny. Bielizeň sa neopotrebuje ani po dlhšom praní. Táto vychytávka simuluje pohyb vĺn a chráni oblečenie pred vyblednutím. Špeciálne navrhnutý bubon nesie bielizeň „na vlnách“, takže prádlo sa pohybuje šetrne k textílii. Súčasťou je aj špeciálny tvar dvierok, ktorý prispieva k dôkladnejšiemu premiešaniu bielizne. Spôsobuje, že sa odevy pohybujú v bubne o čosi ľahšie. Celý tento systém prispieva k nižšej spotrebe.

Pracka-Beko-WMY-81243-CS-PTLMB1

Vďaka systému AquaFusion je takmer 100 % pracieho prostriedku využitého na pranie. Nedochádza k jeho strate ako pri bežných práčkach. Tie časť prášku spláchnu s vytekajúcou vodou do odpadu. Tento model má navrhnuté Hi-tech ohrevné teleso, ktoré je pokryté vrstvou niklu. Je dokonale chránané proti korózii. Jeho životnosť je až 100-krát vyššia v porovnaní so štandardnými ohrevnými telesami. Preto nie je nutná žiadna ďalšia ochrana proti poškodeniu alebo usadzovaniu vodného kameňa.

Na prvý pohľad nepotrebnú funkciu využíva čoraz väčšie množstvo zákazníkov. Ide o Odložený štart s odložením pracieho cyklu až o 24 hodín. Ak potrebujete dať vysušiť bielizeň, avšak ráno sa ponáhľate do práce, nespúšťajte práčku. Kým by ste sa vrátili z roboty, prádlo by vám zatuchlo a stratilo vôňu. Stačí naplniť bubon bielizňou, do násypky na prací prostriedok nasypať prášok a nastaviť odloženie prania na poobedné hodiny. Keď sa vrátite, bielizeň bude čerstvo vypraná a svieža.

Programy

Práčka Beko WMY 81243 CS PTLMB1 vám ponúka 16 užitočných programov, medzi ktorými nechýbajú základné ako bavlna, syntetika a pod. Prací cyklus vlna sa vyznačuje extrémne šetrnou starostlivosťou. Odevy vyperie ešte šetrnejšie, ako keby ste ich prali v ruke.

Pracka-Beko-WMY-81243-CS-PTLMB1

Už si nemusíte robiť starosti s vyblednutím farieb u tmavého oblečenia. Program Tmavé prádlo je citlivý k látkam z bavlny alebo syntetických látok v tmavých farbách. Pranie prebieha pri nízkych teplotách s jemným pohybom bubna a nízkymi otáčkami.

Tajnou zbraňou tejto práčky je program BabyProtect. Táto vychytávka je špecifická u mnohých spotrebičov spoločnosti Beko (napríklad u sušičiek alebo umývačiek riadu). Program zaistí dokonalé vypranie bielizne nielen pre deti a alergikov. Je ideálny kedykoľvek, keď potrebujete sterilizovať bielizeň. Vyššia teplota totiž zlikviduje všetky baktérie. Intenzívne pláchanie dokonale odstráni zvyšky pracích prostriedkov a aviváže. Tento program získal certifikát inštitútu LGA, ktorý potvrdzuje 99,99% úroveň sterilizácie.

Pracka-Beko-WMB-51032CSPTYPracka-Beko-WMB-51032CSPTY

Veľmi užitočným programom je Pet. Ide o program, ktorý je ideálny pre všetkých milovníkov domácich maznáčikov. Inovatívna technológia v spotrebičoch Beko sa postará o účinné odchlpenie oblečenia. Vynikajúcim programom je aj Express, ktorý umožňuje skrátiť dobu prania o 30 až 50 % v závislosti od druhu textílie. Podobným pracím cyklom je aj Daily Express Program, ktorý je o niečo úspornejší. Je určený na pranie mierne znečistených bavlnených tkanín. Ideálnou bielizňou je oblečenie, ktoré ste mali na sebe jedenkrát a chcete z neho odstrániť jemné znečistenie. Program perie v plnom rozsahu teplôt od nula až po 90 °C.

Jedným z najfrekventovanejšie využívaných pracích režimov je Xpress Super Short. Je určený na pranie ľahko zašpinených textílií ako je spodná bielizeň a tričká po jednom použití. Tento program vyperie 2 kg bielizne v rozmedzí teplôt od nuly po 30 °C za extra krátku dobu iba 14 minút! Režim ručné pranie umožňuje prať v práčke aj materiály ako kašmír alebo hodváb. Nemusíte sa držať striktne informácií na štítku oblečenia. Ak je niekde zakázané mechanické pranie, najnovšie práčky sú schopné šetrne odstrániť nečistoty bez ujmy na bielizni. Ďalší prací cyklus sa nazýva Košele, ktorý šetrne odstráni nečistoty pri teplote 40 °C.

Programy
 • Bavlna
 • Syntetika
 • Ručné pranie
 • Vlna
 • Tmavé
 • BabyProtect
 • Pet
 • Express
 • Daily Express program
 • Xpress Super Short
 • Košele

Pracka-Beko-WMY-81243-CS-PTLMB1

Finálny verdikt

Tento model patrí do strednej cenovej kategórie. Za vyššiu cenu dostanete spotrebič, ktorý šetrne operie akúkoľvek bielizeň. K dispozícii budete mať množstvo užitočných programov. Vďaka invertorovému motoru s 10-ročnou zárukou bude vaša práčka ešte šetrnejšia. Patrí medzi najkvalitnejšie a najpredávanejšie práčky strednej triedy. S veľmi priaznivou hlučnosťou sa skvele hodí do rodiny s malými deťmi. Vyniká extrémne objemným bubnom, ktorý sa hodí do viac-početných rodín. S uvedenými parametrami Vám práčku Beko WMY 81243 CS PTLMB1 rozhodne odporúčame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *