Práčka Electrolux EWS 1276CI : Test

Electrolux EWS 1276CI

Electrolux EWS 1276CI
9.5

Kvalita prania

9.5 /10

Hlučnosť

9.3 /10

Spotreba

9.7 /10

Cena/Výkon

9.4 /10

Výhody

 • Veľmi nízka spotreba elektrickej energie
 • Funkcia Time manager
 • Tichý chod pri praní
 • Motor invertor

Nevýhody

 • Menší výber pracích programov
 • Pomerne vysoká spotreba vody
 • Patrí medzi drahšie modely

Zistiť aktuálnu cenu

Pranie sa vďaka automatickým práčkam stalo úplne jednoduchou, nenáročnou činnosťou. Stačí správne navoliť program a  nakombinovať funkcie,  ktorými v dnešnej dobe hojne disponuje každý model a tento elektrospotrebič nám neušetrí len fyzickú námahu a čas, ale aj elektrickú energiu a vodu, tým následne peniaze. Stačí si vybrať správne a práčka bude vašim naozajstným pomocníkom. Prispôsobí sa plne vašim potrebám a uľahčí  doslova celý život. Treba vedieť načo si dať pozor, pretože výber na trhu je široký a rozhodujú detaily. Zorientovať sa v bohatej ponuke automatických práčok vám pomáhajú naše recenzie. Táto sa bude venovať modelu švédskej firmy Electrolux EWS 1276CI. Electrolux sa pri svojich výrobkoch vyznačuje tým, že do nich zakomponováva množstvo inovácii, tak aby boli jej spotrebiče kvalitné, s dlhou životnosťou a užívateľsky prívetivé. Či a ako sa to prejavilo práve  na tejto práčke si ukážeme v nasledujúcich kapitolách.

Prevedenie

 Vzhľad práčky nepatrí k najdôležitejším faktorom, ktorý by mal nejako výrazne zavážiť pri jej výbere, ale celková konštrukcia a základné prevedenie ovplyvňujú to ako sa hodí do vašej kúpeľne a ako sa vám s ňou bude narábať.  To už  pri kúpe do veľkej miery  môže rozhodovať. Electrolux EWS 1276CI patrí medzi najbežnejší a zároveň najpredávanejší typ práčky – voľne stojaci s plnením vpredu. Vyrobená je v najbežnejšom bielom prevedení vrátane ovládacích gombíkov  Jedine rukoväť sklenených  a plne priehľadných dverí vrátane ich orámovania je strieborná – vyrobená z chrómu. Tento detail práčku ozvláštňuje a dodáva jej elegantnejší vzhľad oproti drvivej väčšine čisto bielych práčok. Ovládanie pozostáva z hlavného voliča programov v podobe otočného gombíku  a  dotykových tlačidiel na ovládanie  rýchlosti odstreďovania, teploty vody a podobne. Všetko máte číselne pod kontrolou pomocou LED obrazovky.  Popisky sú tu  vyhotovené aj  v českom jazyku, čo môže vnímať ako  veľkú výhodu hlavne staršia generácia.  Vedľa ovládacieho panelu sa naľavo nachádza zásuvka na dávkovanie pracieho prostriedku. Na zvýšenie stability slúžia nastaviteľné nožičky na spodku a viditeľné priehlbiny po bokoch práčky. Rozmerovo s mierami V – Š – H: 85 cm – 59, 5 cm – 44, 8 cm patrí k o niečo užším modelom, aj keď sa nedá zaradiť úplne do kategórie slim prevedenia. Svojou hmotnosťou 64 kg sa zaraďuje k priemeru, avšak z konštrukčného hľadiska jej nemáme čo výrazne vytknúť. Aj kapacitou bubna 7 kg patrí k tým lepším na trhu a hodí sa aj pre väčšie domácnosti.

Electrolux EWS 1276CI

Spotreba a spracovanie

 V tejto kapitole sa budeme venovať veciam, ktorým by ste mali venovať asi najväčšiu pozornosť. Opíšeme si tu technické parametre alebo inak povedané údaje, ktoré môžete vyčítať z energetického štítka práčky. V prvom údaji  tohto štítka, teda v energetickej triede si Electrolux EWS 1276CI vedie znamenite. Patrí k tej najlepšej možnej, k triede A+++ 10%. V praxi to znamená, že za jeden cyklus to činí 0.81 kWh. Na porovnanie práčky v triede A dosahujú hodnotu okolo 5, 4  kWh. Vynikajúce zaradenie  do triedy A má aj v účinnosti prania a aj v účinnosti odstreďovania sa umiestnila v triede B, teda o triedu vyššie ako 70% jej konkurencie. Mierne podpriemernú hodnotu dosahuje akurát v spotrebe vody. Jeden cyklus si vypýta až okolo 50 litrov vody, čo nie je zanedbateľná hodnota. Aj tu sa však nájdu pahltnejšie modely než je Electrolux EWS 1276CI. Prepočítané na rok je to zhruba 10 000 litrov. Nájdu sa však práčky s ročnou spotrebou  vody  nad 10 800 litrov za 220 cyklov.

Electrolux EWS 1276CI energetický štítek

Najväčšou výhodou tohto prístroja je, že ho poháňa invertor motor s 10 ročnou zárukou. Je to motor riadený priamo elektronicky s plynulejšou reguláciou oproti bežným uhlíkovým motorom., Zaručuje práčke vysoký výkon prejavený hlavne maximálnym počtom otáčok až 1200 za minútu. Navyše sa vyznačuje veľmi tichým chodom. Pri praní dosahuje iba neuveriteľných 54 dB. Pri odstreďovaní je to už trochu horšie, 77dB však nie je výrazne zlá hodnota.

 Prejdime k popisu funkčného vybavenia Electrolux EWS 1276CI. To je veľmi bohaté a je žiarivým príkladom toho, že moderné práčky sa dokážu prispôsobiť akýmkoľvek vašim potrebám. Vyzdvihnúť treba hlavne systém Time manager Pomocou  tejto funkcie  môžete sami zvoliť ako dlho bude trvať pranie. Málo zašpinenú bielizeň  môžete prať kratšiu dobu, špinavšiu zas logicky dlhšiu dobu, avšak vždy s výsledkom čistého oblečenia. Funkcia Time Manager disponuje 6 časovými úrovňami  ktoré možno ľahko nastaviť pomocou prepínača. Časové možnosti sú viditeľné  na veľkom displeji LCD. Rovnako vám dá  informáciu o vyvážení doby pracieho cyklu a výkonu, keďže ikona košeľa ukazuje úroveň zašpinenia, ktoré je možné vyprať počas zvolenej doby. Pranie môžete časovo prispôsobiť svojmu harmonogramu aj vďaka možnosti odložiť štart minimálne o 30 minút a maximálne o 20 hodín. Takisto si tu sami môžete nastaviť teplotu vody či extra predpierku alebo počet plákaní. Nechýba tu samozrejme ani detská poistka, nevyhnutná hlavne pre domácnosti s malými deťmi.

Electrolux EWS 1276CI ovládací panel

Programy

Pri navrhovaní  tejto práčky sa nezabudlo ani na dostatočne bohatú programovú ponuku. Pozostáva zo 14 rôznorodých programov na rozličné tkaniny s pestrou dobou trvania cyklu. Je pravdou, že 14 programov je v dnešnej dobe skôr priemer, avšak postačí na dobré kombinovanie a odstránenie rôznych druhov škvŕn z množstva druhov látok Stačí si vybrať  a správne nastaviť daný program, ako napríklad klasické: Bavlna, Jemné, Syntetika a podobne.   Zmieniť  však musíme hlavne  Programy Vlna/ Ručné pranie a Spodná bielizeň. Electrolux EWS1276CI  sa nimi postará aj o extra jemné materiály. Takisto vďaka možnosti Jednoduché žehlenie, pri ktorom  práčka opatrne vyperie a odstredí bielizeň, aby sa zabránilo jej pokrčeniu vás oslobodí od náročného dlhého žehlenia.

Electrolux

Programy:

 • Bavlna – bežne znečistená biela a stálofarebná bavlna
 • Bavlna Eco – normálne znečistená biela a stálofarebná bavlna
 • Syntetika – studená – pre bežne znečistenú bielizeň zo syntetiky
 • Jemné – pre bežne znečistenú bielizeň z jemných tkanín ako akryl, viskóza, polyester
 • Vlna/Ručné pranie – pre vlnenú bielizeň a jemnú bielizeň označenú symbolom „ručného prania“
 • Džínsy – pre odevy z džínsoviny alebo džerseja, ďalej tiež pre bielizeň tmavej farby
 • Plákanie – plákanie a odstreďovanie bielizne
 • Odstreďovanie/Vypúšťanie
 • Spodná bielizeň – špeciálny program pre veľmi jemnú bielizeň ako dámska bielizeň, podprsenky, spodná bielizeň, a pod.
 • Hodváb – program pre hodváb a zmiešanú syntetickú bielizeň
 • Záclony – program pre záclony s automatickou predpierkou
 • Posteľná bielizeň – špeciálny program pre jednu syntetickú deku, prikrývku, apod.
 • Osvieženie – parný program pre bavlnu a syntetiku, tento cyklus odstráni z bielizne nepríjemné pachy
 • Krátky – rýchly program pre ľahko znečistenú bielizeň

Konečný verdikt

Práčka Electrolux EWS 1276CI rozhodne nepatrí k najlacnejším práčkam na trhu, ale ani k tým najdrahším. Je to zlatá stredná cesta a počiatočné náklady sa vám vrátia na dlhej životnosti vďaka motoru invertor a šetrení elektrickej energie. Patrí totiž do najúspornejšej energetickej triedy A+++ 10%. Dokonca nebude šetriť len vašu peňaženku, ale vďaka funkcii Time manager a extra tichému chodu prania 54 dB aj čas a uši. Ako mierna nevýhoda sa dá  vnímať  pomerne malý výber programov. Nájdete  v ňom však program na každý druh tkaniny a ľahko sa v nich zorientujete pomocou prehľadného ovládacieho panelu a LCD displeja.  Navyše šetrí miesto vďaka menšej hĺbke 44,8 cm, ale neutrpela tým kapacita bubna. Tá naopak patrí k tým väčším na trhu, pretože Electrolux EWS 1276CI  je schopná vyprať až 7 kg bielizne naraz  Jej kúpa rozhodne stojí za zváženie.

Zistiť aktuálnu cenu

Parametre:

 • Hlučnosť pri praní: 54 dB
 • Hlučnosť pri odstreďovaní: 77dB
 • Rozmery – výška: 85 cm
 • Rozmery – šírka: 59, 5 cm
 • Rozmery – hĺbka: 44,8 cm
 • Hmotnosť: 64 kg
 • Maximálna náplň: 7 kg
 • Typ dverí: sklo
 • Motor invertor: áno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *