Práčka LG F 74A8QDS : Test

LG F 74A8QDS

LG F 74A8QDS
9.1

Kvalita prania

9.8 /10

Hlučnosť

9.0 /10

Spotreba

9.5 /10

Cena/výkon

8.0 /10

Výhody

 • Ročná spotreba
 • České menu na práčke
 • Skvelý výber programov
 • Parná technológia (mnohé výhody)

Nevýhody

 • Cena

Práčky nám zjednodušujú život už viac ako 200 rokov. Tento šikovný spotrebič dokáže ušetriť čas a hlavne zjednodušiť chod domácnosti. Už nemusíte tráviť hodiny pri ručnom praní, ako sa to robievalo kedysi. Ak máte doma práčku a k dispozícii je aj sušička, proces prania až po odloženie do skrine vám nezaberie viac ako 4 hodiny. V dnešnej dobe výrobcovia poskytujú nemalé množstvo inovácií a nových technológií. Aby ste sa v nich vedeli lepšie orientovať, pripravili sme pre vás súhrn vlastností tých najlepších práčok na trhu. Dnes predstavíme o niečo drahšiu práčku vyššej triedy LG F 74A8QDS.

Pracka-LG-F74A8QDS

Prevedenie a bubon

Inovovaná textúra povrchu prémiového bubna zvyšuje kontakt s bielizňou. Výsledkom je efektívnejší priebeh prania, pri ktorom sa účinnejšie odstráni špina aj škvrny. Nová perforácia napomáha rýchlejšej cirkulácii vody. Pranie sa tak stane oveľa viac účinným a šetrným. Pokrokový tvar bubna predchádza pevnému priľnutiu bielizne na konci cyklu prania, kedy zvyčajne dochádza k pokrčeniu. Tri zvlnené priečky umožňujú lepšiu prácu s bielizňou počas prania. Výsledkom týchto vylepšení je čistejšia bielizeň hĺbkovo zbavená špiny a škvŕn.

Tento model sa vyznačuje vysoko kvalitným Direct DriveTM motorom. Predstavuje patentovaný motor s priamym pohonom, ktorý je pripevnený priamo v strede bubna práčky. toto riešenie umožnilo odstrániť remeň a kladky, ktoré sú súčasťou bežných motorov práčok. Je extra spoľahlivý a skutočne tichý. Práčka vďaka nemu dosahuje menej vibrácií a hluku. Výrobcovia vedia, že je jedným z najlepších motorov práčok na trhu, preto podčiarkli kvalitu 10-ročnou zárukou.

Pracka-LG-F74A8QDS

Táto automatická parná práčka je vybavená unikátnou modernou technológiou 6 Motion (6 pohybmi bubna), vďaka ktorej je možné využívať všetky vlastnosti krokového motora. Medzi hlavné výhody patrí dokonalá ovládateľnosť, ktorá umožňuje vytvorenie 6 nových pohybov bubna a zefektívnenie celého procesu prania.

Prvou fázou technológie normálneho prania je pohyb s pádom, kedy bubon posunie bielizeň dohora a následne sa zastaví, takže prádlo spadne na dno bubna. Voľný pád eliminuje zauzlovanie. Ďalšou fázou je filtrácia, kedy sa nevyužíva prací prostriedok. Ponúka aj drhnutie, ktoré zabezpečuje rovnomerné pranie. Pri výkonnom praní robí bubon valivý pohyb. Hojdavý  pohyb slúži na jemné pranie.

Pracka-LG-F74A8QDS

Domácnosti plné detí isto ocenia ich bezpečnosť. Práčka LG F 74A8QDS myslela aj na túto skutočnosť a obsahuje detskú poistku proti otvoreniu dvierok počas prania, rovnako je schopná zablokovať tlačidlá. Užitočnou možnosťou, hlavne ak máte malé deti, je zapnutie / vypnutie zvukových upozornení. Nestane sa tak, že sa vám decká poobede zobudia na signalizáciu doprania práčky 🙂 . Práčka sa vyznačuje veľkým prehľadným LED dotykovým displejom. Jedinú nevýhodu, ktorú sme našli na tejto práčke je fakt, že dvere sa nedajú otvoriť o 180° do strany.

Spotreba a funkcie

Práčka LG F 74A8QDS patrí do energetickej triedy A+++, ktorá ušetrí až 40 % energie v porovnaní s triedou A. Ročne spotrebuje 8500 litrov vody a neuveriteľných 104 kWh. Disponuje skutočne vynikajúcimi parametrami, medzi ktoré patrí aj špičková odstredivosť. Z hľadiska účinnosti odstreďovania sa zaraďuje do A-čkovej triedy, tzn. po skončení programu zostane v bielizni menej ako 45 % vody. Bielizeň bude dokonale vyžmýkaná vďaka vysokým maximálnym otáčkam. Najintenzívnejšie žmýkanie môžete nastaviť až na 1400 otáčok za minútu.

Pracka-LG-F74A8QDS

Bubon tohto modelu je charakteristický nadpriemerne veľkým objemom. Na jedno pranie sa do neho vojde až 7 kg suchej bielizne. LG práčka je vybavená inteligentným systémom Fuzzy Logic, ktorý v spolupráci s Direct Drive motorom monitoruje, koľko bielizne je v práčke a určí optimálny prací čas. Na základe týchto informácií vyhodnotí potrebný počet cyklov pláchania a vypočíta optimálnu spotrebu vody. Počas chodu čidlá detegujú, prípadne upravujú nevyváženosť a nadmernú tvorbu peny, čím zdokonaľujú výsledok prania. Za použitia tejto technológie práčka LG F 74A8QDS efektívnejšie hospodári s vodou a elektrinou. To všetko zabezpečuje optimálny prací výkon pri každom praní.

Bezkonkurenčnou funkciou je inteligentná technológia NFC. Funkcia Tag On umožňuje sťahovať pomocou smartfónu nové pracie programy ako napríklad vlna, detská starostlivosť alebo pranie za studena. Stačí priložiť svoj smartfón k symbolu NFC Tag On na práčke a nahrať program. Na výber je až 20 pracích cyklov. Spoločnosť LG ponuku každoročne aktualizuje. Ďalšou skvelou vychytávkou súvisiacou s NFC je Smart Diagnosis. Iba 20 sekúnd stačí na to, aby táto technológia rozpoznala až 78 možných technických problémov.

Pracka-LG-F74A8QDS

 Z hľadiska hlučnosti práčka LG F 74A8QDS patrí medzi tiché modely. Pri praní je schopná generovať zvuk vo výške iba 52 dB. Táto fáza prania je tak tichá, že viac ako zvuk motora počujete žblnkanie vody v bubne. Pri odstreďovaní je práčka o niečo hlučnejšia, avšak stále ju môžete zaradiť medzi tiché práčky. Hlučnosť žmýkania má asi 73 dB. Pre lepšiu predstavu sme porovnali rôzne úrovne hluku práčok, ktoré nájdete na úvodnej stránke pri všeobecnej charakteristike týchto spotrebičov.

Na prvý pohľad nie veľmi využívanou funkciou je Odložený štart. Túto vychytávku však využíva čoraz viac domácností. Ak sa ráno ponáhľate do práce a nestíhate vyprať, nespúšťajte program. Keď sa vrátite z práce, prádlo by bolo zatuchnuté a nevoňavé. Stačí naplniť bubon bielizňou, násypku pracím prostriedkom a nastaviť odložený štart na dobu pred príchodom z roboty. Bielizeň bude čerstvo vypratá a svieža.

Model spoločnosti LG sa vyznačuje aj možnosťou „Preruš a pridaj“. Ak chcete počas prania pridať nejakú bielizeň, jednoducho stlačte tlačidlo Štart / Pauza a pridajte čokoľvek od ponožiek až po veľkú bundu. Pri programoch ako Bavlna, Zmiešaná bielizeň, Syntetika a Rýchly 14 sa dvierka aj počas prania otvoria do troch sekúnd. Na zoficiálnenie tejto funkcie bol urobený test prania 20 uterákov, pričom jeden mal hmotnosť 100 gramov. V závislosti od množstva a typu bielizne sa zámka dverí nemusí odomknúť. Ak je teplota vody vyššia než 40 °C, dvere sa neodomknú z dôvodu bezpečnosti.

Duálne sprchovanie bielizne je kombináciou sprchovania bielizne teplou vodou čerpanou zo spodnej časti vane a parou, ktorá je privádzaná z parného generátora. Tento pokrokový systém využíva ohriatu vodu aj paru, ktorú privádza do stredu bubna, čím zaručuje najlepšie výsledky prania. Oproti konvenčným parným práčkam táto technika udržuje vysokú, stálu a pre pranie optimálnu teplotu.

Pracka-LG-F74A8QDS

Programy

Práčka LG F 74A8QDS má k dispozícii 14 programov. Samozrejmosťou sú pracie cykly ako bavlna, zmiešané textílie či syntetika. Tento skvelý model má navrhnutých až 20 prídavných možností ako napríklad Predpierka alebo TurboWash, ktorý aktívne sprchuje bielizeň čistou vodou. Docieli sa tak úspora vody a elektrickej energie.

Tento model poteší nejedného užívateľa, ktorý chce mať svoje programy pod kontrolou. Môžete si totiž navoliť rýchlosť odstreďovania. K dispozícii je 400, 800, 1000 a 1400 otáčok. Aby to výrobcovia dotiahli do dokonalosti, môžete si podľa svojho gusta navoliť aj teplotu prania a to studenú, 20, 40, 60 a až 95 °C. Pre niekoho skvelá vymoženosť, inému by stačili automaticky stanovené údaje jednotlivých programov. Tento spotrebič ponúka Pláchanierôznych úrovniach, zároveň však aj ako pláchanie s odstredením. Pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou ponúka dôkladné Antialergické pláchanie. Tento program je schopný odstrániť zvyšky pracieho prostriedku už pri teplote 40 °C. Eliminuje tak škvrny na oblečení a chráni pokožku užívateľov.

Revolučná parná technológia spoločnosti LG používa generátor skutočnej pary, ktorá vznikne premenou z vody. Je privádzaná do hornej časti bubna cez patentovanú rozprašovaciu trysku. Para potom prenikne do tkanín a zaistí vyšší čistiaci výkon. Táto technológia sa nazýva TrueSteam 3 v 1. Program pre alergikov zbavuje odevy alergénov vďaka optimálnej kontrole teploty. Program Osvieženie bielizne osvieži odevy za extrémne krátky čas iba 20 minút. Eliminuje zápach a pokrčenie. Parná aviváž (Steam Softener) používa iba čistú vodu – najhygienickejšie zmäkčovadlo všetkých čias. Je ideálny pre deti a ľudí s citlivou pokožkou. Para uvoľňuje drobné záhyby na pokrčenej bielizni a jednotlivé vlákna našuchorí aj bez použitia pracieho prostriedku. Prádlo tak bude mäkšie a uhladenejšie ako po praní technológiou bežných práčok.

Pracka-LG-F74A8QDS

Super možnosťou je čistenie bubna, ktoré funguje na princípe vyššej teploty bez využitia chémie. Dôkazom maximálnej šetrnosti k prádlu je aj možnosť vyprať háklivú bielizeň bez odstredenia. Vynikajúcou možnosťou je navoliť si svoj obľúbený program, ktorý potom môžete kedykoľvek využívať bez zbytočného stláčania tlačidiel. Je ideálnym hlavne v prípade, že využívate často jeden program. Výrobcovia LG mysleli na všetko a všetkých. Túto automatickú práčku vybavili funkciou Allergy Care, vďaka ktorej roztoče, peľ, plesne a srsť domácich miláčikov zmizne z oblečenia hneď po opraní. Na rozdiel od vriacej vody dokáže para udržať optimálnu teplotu na odstránenie alergénov.

Pracka-LG-F74A8QDS

Programy

 • Bavlna
 • Bavlna Smart
 • Zmiešané textílie
 • Syntetika
 • Prikrývky
 • Allergy Care
 • Osvieženie bielizne
 • Jemná starostlivosť
 • Škvrny
 • Športové a outdoorové oblečenie
 • Farebné prádlo (Dark Wash)
 • Tiché pranie
 • Rýchly 14
 • Načítať program (pláchanie s odstredením)

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Finálny verdikt

Túto práčku zaraďujeme do špičkovej triedy automatických práčok s možnosťou parného čistenia. Je skvelou kombináciou šetrnosti a výkonu. Disponuje neuveriteľným množstvom užitočných funkcií a pracích programov. Odporúčame ju všetkým, ktorí očakávajú od práčky skutočne luxusné služby, avšak rátajú s naozaj vysokou cenou.

Pracka-LG-F74A8QDS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *