Práčka Samsung WW 70K5210UW : Test

Samsung WW 70K5210UW

Samsung WW 70K5210UW
9.4

Kvalita prania

9.0 /10

Hlučnosť

9.5 /10

Spotreba

9.5 /10

Cena/výkon

9.5 /10

Výhody

 • Prídavné dvierka AddWash
 • Eco Bubble - dôkladnejšie pranie
 • Smart Check – informovanie o poruche
 • Hlučnosť

Nevýhody

 • Absencia Smart Control – kontrola práčky pomocou aplikácie v smartfóne
 • Nemožnosť nastaviť jazyk
 • Absencia bezpečnostnej hadice proti pretečeniu
 • Cena

Časy, kedy sa bielizeň prala vždy ručne raz za niekoľko týždňov sú konečne minulosťou. Dnes nám život uľahčuje obrovské množstvo spotrebičov, medzi ktoré patrí aj práčka. Keďže konkurencia každým dňom rastie, výrobcovia si nemôžu dovoliť priniesť na trh niečo menej hodnotné ako iné spoločnosti. Vďaka tejto rivalite máte možnosť si vybrať medzi nespočetným množstvom dobrých práčok. Ako sa ale vysomáriť z toľkých parametrov? Ponúkame vám dôkladné hodnotenia, v ktorých nájdete pozitívne aj negatívne stránky práčok. Dnes sa napríklad pozrieme na práčku Samsung WW 70K5210UW – tichú eleganciu špičkovej kvality.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Prevedenie a bubon

Práčku Samsung WW 70K5210UW sa zaraďuje medzi moderné práčky, ktoré svojím prevedením zapôsobia na nejedného potenciálneho užívateľa. Vyznačujú sa totiž chladnou eleganciou, vďaka čomu dosť vyčnievajú z davu klasických „nudných“ bielych práčok. Sú totiž kombinované s čiernou farbou. Tmavý hrubý lem dvierok spolu s technológiou prídavných dvierok AddWash dotvára akýsi seriózny profesionálny vzhľad. Táto práčka nemusí byť iba pomocníkom na pranie bielizne, pôsobí ako štýlový kúsok do vašej domácnosti.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Tento model obsahuje motor s digitálnym invertorom. Je minimálne hlučný a vyznačuje sa dlhou životnosťou. Aby bol výkon ešte vyšší a chod tichší, počas prania využíva silné magnety. Spotrebuje menej energie ako univerzálny motor. Odstránením použitia uhlíkových kefiek sa vyznačuje menším opotrebením a až 10-ročnou zárukou. Bubon sa vyznačuje kapacitou až 7 kg suchej bielizne na jedno pranie, čím sa práčka zaraďuje do vrchnej triedy. Je ideálnou voľbou pre väčšie rodiny – pokojne vyperie aj pre viac ako 4-členné domácnosti. Výrobcovia navrhli zdokonalený tvar bubna Diamond Drum (diamantový bubon), ktorý umožňuje účinné a zároveň šetrné pranie. Vďaka priehlbinám v tvare diamantu sa bielizeň pohybuje pozdĺž jedinečne navrhnutého bubna, zatiaľ čo menšie otvory umožňujúce prúdenie vody zabraňujú zachyteniu a poškodeniu vláken.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Spotreba a funkcie

Práčka Samsung WW 70K5210UW patrí do najšetrnejšej energetickej triedy A+++. Ročne spotrebuje iba 7400 litrov vody.maximálnymi otáčkami 1200 za minútu sa postará o dokonalé vyžmýkanie bielizne. Prádlo, v ktorom po skončení cyklu zostane iba 45 až 54 % vody, sa vám vysuší omnoho rýchlejšie.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Tento model ponúka skvelé výsledky prania aj pri nižších teplotách vďaka funkcii ECO Bubble. Funguje na princípe vstrekovania vzduchu do vody zmiešanej s pracím prostriedkom. Už na začiatku cyklu sa tak vytvorí bohatá pena, ktorá uľahčí a urýchli prienik detergentov do vláken bielizne. Po vypláchaní na vypranom oblečení nezostanú zvyšky pracieho prostriedku v podobe nežiaducich škvŕn. Táto technológia zaručuje vysokú  účinnosť prania aj bez použitia teplej vody, čím je možné ušetriť až 70 % energie.

Vynikajúcou užitočnou technológiou je Smart Check, ktorá umožňuje rozpoznať a diagnostikovať poruchy práčky už v ich počiatočnej fáze. Odporúča jednoduché riešenia problémov pomocou aplikácie pre smartfóny. Je kompatibilná s operačným systémom Android aj iOS. Ušetríte tak čas aj peniaze, nakoľko nebudete musieť zbytočne volať servis.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Na poruchy môžete využiť svoj smartfón, avšak práčka nedisponuje vzdialeným ovládaním samotného prania pomocou aplikácie v telefóne. Určite z praxe poznáte, že spustenie práčky je pre vaše decká signálom toho, aby zo zabudnutých kútov svojich izieb vyhrabali kadečo. Tu je obľúbené tričko, ktoré si bezpodmienečne musia zajtra zobrať do školy, tam sú kraťase na telesnú výchovu, ktorú majú na ďalší deň… Zrazu sa nájdu aj zabudnuté večne stratené ponožky. Ibaže práčka je už spustená a do rozbehnutého vlaku je ťažké naskočiť.

Vtedy vám bude k ruke hlavná bezkonkurenčná zbraň práčky Samsung WW 70K5210UW – dvierka AddWash. Vďaka nim totiž môžete kedykoľvek počas programu vložiť ďalšie prádlo do práčky. Stačí stlačiť pauzu, bubon sa zastaví a prídavné dvierka zatlačením otvoríte. Táto vymoženosť sa vám bude skvele hodiť aj v prípade ručného prania. Ak ste v umývadle prali háklivú košeľu, môžete ju pridať na konci cyklu prania iba na vyžmýkanie. Chcete pridať viac aviváže? S dvierkami AddWash tak môžete spraviť kedykoľvek počas režimu prania.

Pozor!

Tieto dvierka máte k dispozícii kedykoľvek, keď bude teplota vo vnútri bubna nižšia ako 50 °C.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Vynikajúcim parametrom tejto práčky je hlučnosť. Pri praní totiž generuje zvuk o výške iba 54 decibelov! Zaraďuje sa tak medzi veľmi tiché práčky. Počas odstreďovania je hlučnejšia, avšak v porovnaní s priemerom dosahuje hlučnosť iba 74 dB. Hrdo sa môže pochváliť tichým chodom vo všetkých fázach prania. Práčka Samsung WW 70K5210UW má k dispozícii aj funkciu odstraňovania intenzívnych škvŕn. Stačí aktivovať jediným stlačením tlačidla technológiu Bubble Soak, ktorá pomáha odstrániť celý rad odolných škvŕn. Oblečenie dôkladne nasiakne bublinami, škvrny sa uvoľnia a efektívne odstránia.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Jednou zo základných funkcií je Odložený koniec. Týmto prvkom disponujú takmer všetky práčky. Na prvý pohľad sa javí ako zbytočnosť, no je veľmi praktickou vychytávkou vašej práčky. Ak sa chystáte do práce a nestíhate dať prať, namiesto spustenia práčky si nastavte odložený koniec na príchod z práce. Prádlo nebude stáť dlhšiu dobu v práčke, takže nestratí svoju vôňu a nezatuchne. Domácnosti s deťmi isto poteší detská poistka proti otváraniu dvierok a zámok tlačidiel za chodu práčky. Nemusíte sa strachovať o bezpečnosť vo vašej rodine. Súčasťou výbavy práčky je aj funkcia Last Memory. V prípade, že opakovane periete s rovnakým režimom, nemusíte zakaždým znova nastavovať prací cyklus. Last Memory totiž umožňuje vyvolať naposledy použité nastavenie aj po vypnutí práčky.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Programy

Práčka Samsung WW 70K5210UW má k dispozícii 14 programov. Medzi základné patria e-Bavlna, detské prádlo, syntetika, bavlna, každodenné pranie, posteľná bielizeň, tmavé oblečenie, jemná bielizeň, outdoor, super Eco alebo vlna. Budete môcť využiť predpranie, aj zvoliť možnosť „intenzívne“. Klasickým programom je aj pláchanie + odstreďovanie. Nenájdete tu však špeciálny program na rifle ani rýchly program. Môžete si vybrať z rôznych prídavných režimov ako dojčenská bielizeň, hodváb, ľan, šport či aktívne deti. Výborným programom je čistenie bubna. Po každom 40. praní vás práčka sama upozorní, že je načase spustiť program Ekologické čistenie bubna – bez chémie, iba pomocou vysokej teploty.

pracka-samsung-ww-70k5210uw

Programy

 • e-bavlna
 • syntetika
 • každodenné pranie
 • mimoriadne ekologické pranie
 • pranie oblečenia na von
 • pranie detskej bielizne
 • pranie vlny
 • jemná bielizeň
 • odstreďovanie
 • žmýkanie s odstreďovaním
 • žmýkanie +
 • predpranie
 • intenzívne pranie
 • čistenie bubna
 • hodváb

 

Finálny verdikt

Model práčky Samsung WW 70K5210UW sa môže s prehľadom zaradiť do vysokej triedy týchto spotrebičov. Svoje umiestnenie získala vďaka extra šetrnému zaobchádzaniu s bielizňou skĺbenému so skutočne nízkou spotrebou. Vďaka dvierkam AddWash je minimálne krok pred konkurenciou. Táto práčka patrí medzi veľmi inovatívne modely. Jej jediným rizikom je nízka klientela, nakoľko väčšina potenciálnych spotrebiteľov radšej siahne po lacnejšom variante. Výrobcovia vedia, čo v porovnaní s ostatnými práčkami poskytuje, neboja sa preto stanovenia vyššej ceny. Odporúčame ju ľuďom, ktorí nemajú problém zainvestovať do drahšieho modelu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *