Práčka so sušičkou Bosch WVH 30542 EU : Test

Bosch WVH 30542 EU

Bosch WVH 30542 EU
8.9

Kvalita prania

9.0 /10

Hlučnosť

9.5 /10

Spotreba

8.5 /10

Cena/výkon

8.5 /10

Výhody

 • Práčka so sušičkou
 • Nízka spotreba vody
 • Tichá prevádzka

Nevýhody

 • Hmotnostne veľmi ťažká
 • Potenciálna poruchovosť

Práčky sú dnes považované za štandard, ktorý nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Veď si len predstavte, že by ste museli raz za mesiac prať bielizeň v ľadovom potoku, ako to kedysi robievali naše pra-pra-staré mamy. Dnes je to už chvalabohu minulosť a presýtený trh vám ponúka obrovské množstvo spotrebičov. Tu výrobcovia navrhli takú technológiu, tam zase funkciu. Cieľ je jasný – zaujať a predať. No ako sa v toľkých parametroch dokáže zorientovať bežný potenciálny zákazník? Pripravili sme pre vás súhrn najdôležitejších vlastností TOP práčok na slovenskom trhu v teste práčok. Najnovším, aj keď nie veľmi efektívnym trendom je práčka kombinovaná so sušičkou. Predstavujeme vám 2 v 1 práčku  so sušičkou Bosch WVH 30542 EU.

Pracka-Bosch-WVH-30542-EU

Prevedenie a bubon

Bubon sa vyznačuje o niečo menším objemom ako pri predošlej práčke Samsung WD 80J6410AW. Na jedno pranie môžete použiť maximálne 7 kg suchej bielizne. Keďže sa jedná o práčku kombinovanú so sušičkou, pred fázou sušenia je nutné vybrať časť prádla. Spotrebič potrebuje na sušenie väčší priestor. Kombinovaná práčka Bosch WVH 30542 EU spracuje pri sušení iba 4 kg bielizneNerezový bubon VarioDrum umožňuje vďaka jedinečnej štruktúre nopovitých prelisov a asymetrických unášačov šetrné a intenzívne pranie. Pri zvolení jemných pracích programov sa ploché strany prelisov a asymetrických unášačov postarajú o šetrné pohyby prádla v bubne. Pri zvolení štandardných programov je bielizeň pomocou otáčania bubna vedená po spádových stranách unášačov a prelisov. Tak dosiahnete intenzívnejšieho prania a odstránenia aj tých najzákernejších škvŕn.

Pracka-Bosch-WVH-30542-EU

Vďaka motoru Eco Silence Drive je prevádzka spotrebiča efektívna a zároveň veľmi tichá. V prípade inovatívneho bezkomutátorového motora nedochádza k treniu uhlíkov, čo umožňuje plynulejšiu prevádzku. Vyznačuje sa dlhou životnosťou. Mnohí užívatelia sa boja nechať práčku samú a počas prania ísť do práce. S práčkou Bosch WVH 30542 EU máte istotu, že prevádzka spotrebiča bude skutočne bezpečná. Vďaka systému AquaStop v prípade poruchy nedôjde k vytopeniu domácnosti. Táto technológia sa skladá zo špeciálnej dvojplášťovej prívodovej hadice, bezpečnostného ventila a plavákového spínača umierneného vo vani. V prípade, že vám práčka začne tiecť, prívod vody sa automaticky zastaví. Užitočná vlastnosť, hlavne keď nechcete mať opletačky s vytopenými susedmi 🙂 .

Práčka disponuje LED displejom s dotykovými tlačidlami Štart / Pauza s Re-load funkciou. Ide o možnosť doplnenia prádla za chodu práčky. Je ideálnou voľbou, ak ste v priebehu prania našli zapatrošené ponožky a chcete ich pridať do bubna. Na prehľadnom displeji nájdete aj ukazovateľa spotreby a energie. Týmto spôsobom môžete sledovať, kontrolovať, regulovať čokoľvek, čo uznáte za vhodné 🙂 . Výhodou kombinovanej práčky Bosch WVH 30542 EU je, že pri preprave dokáže prejsť aj cez úzke 60 cm dvere. Vyznačuje sa teda veľmi dobrými rozmermi.

Pracka-Bosch-WVH-30542-EU

Spotreba a funkcie

Kombinovaná práčka Bosch WVH 30542 EU sa zaraďuje do energetickej triedy A. Je výnimočnou z hľadiska odstreďovania, pretože je schopná žmýkať bielizeň intenzitou až 1500 otáčok za minútu. Pri niektorých programoch máte možnosť voľby počtu otáčok. K dispozícii je najmenej 400 otáčok za minútu. Pri praní dosahuje vynikajúco nízku hlučnosť iba 46 decibelov, čím sa zaraďuje medzi tiché práčky. Vďačí za to dodatočnej izolácii. Pri odstreďovaní to už je trochu priemernejších 74 decibelov. Jedným zo základných stavebných kameňov nízkej hlučnosti je AntiVibration Design. Výrobcovia kombinovanej práčky Bosch WVH 30542 EU navrhli kruhovitú štruktúru bočných panelov. Zaisťujú väčšiu stabilitu a znižujú vibrácie spôsobené otáčaním bubna.

Pracka-Bosch-WVH-30542-EU

Vďaka systému Antistain je detegovaných a odstránených 16 najbežnejších typov fľakov, medzi ktoré patria napríklad fľaky of tuku či oleja, červeného vína, trávy alebo dokonca krvi. Preto si môžete byť istí, že po vypraní bude vaše prádlo žiarivo čisté aj bez pridania predpierky. Aby bol efekt ešte lepší, odporúčame využiť aktívny kyslík alebo iné odstraňovače škvŕn.

Pracka-Bosch-WVH-30542-EU

Táto kombinovaná práčka patrí medzi jedny z mála, ktoré pri sušení nechladia vodou ale vzduchom. Vďaka technológii AirCondensation má práčka Bosch WVH 30542 EU extrémne nízku spotrebu vody. Lacnejšie modely využijú na jedno pranie so sušením v priemere 120 litrov vody, táto iba 57.

Pracka-Bosch-WVH-30542-EU

Bez pravidelného čistenia kondenzátora dochádza k zníženiu účinnosti sušenia, pričom spotreba energie vzrastá. Kombinovaná automatická práčka Bosch WVH 30542 má zabudovaný samočistiaci kondenzátor, ktorí vám uľahčí prácu s jeho čistením. Tým zachováva kvalitu vašej bielizne, šetrí čas aj životné prostredie. Na prvý pohľad nevyužiteľnou funkciou je práve Odložený štart. Poslednú dobu ho využíva čoraz viac užívateľov, nakoľko sa skvele hodí do dnešnej uponáhľanej doby. Predstavte si situáciu, kedy ráno nestíhate do práce a potrebujete dať prať bielizeň. Nie je správne spustiť práčku a prádlo vybrať až keď sa vrátite z roboty, pretože by zatuchlo a stratilo vôňu. Ráno stačí naplniť bubon, násypku na prací prostriedok a nastaviť funkciu Odloženého štartu na dobu pred príchodom z práce. Uvíta vás svieže voňavé prádlo 🙂 .

Programy

Táto kombinovaná práčka ponúka počas prania špeciálne programy ako Odčerpávanie, Hodváb, Extra krátky 15´, Odstreďovanie, Automatické odstraňovanie vláken a žmolkov, ale aj program Jemný či Hodváb.

Pracka-Bosch-WVH-30542-EU

V prípade, že periete rifle alebo iné hrubšie textílie, je vhodné ich pláchať intenzívnejšie, aby sa odstránili všetky zvyšky pracieho prostriedku a aviváže. Výrobcovia spoločnosti Bosch preto navrhli funkciu dodatočného pláchania. Vo fáze sušenia je k dispozícii prací cyklus, ktorý odstraňuje z odevov prebytočné vlákna a žmolky. Budete prekvapení, ako je možné, že sa v bielizni drží také množstvo odpadu a prachu. Ďalším pracím cyklom je šetrné alebo intenzívne sušenie.

Funkcia Refresher alebo tiež Oživenie bielizne je užitočné na obnovu sviežosti odevov. Využijete ho, ak vyťahujete zo skrine zimné sezónne oblečenie, ktoré síce je čisté, no mierne zatuchlo. Navyše pri aktivovaní tejto funkcie dochádza k eliminácii pokrčenia a tak sa bielizeň ľahšie žehlí. Práčky VarioPerfect sa prispôsobia vášmu životnému štýlu. Kým niekto pri praní preferuje rýchlosť, pre iného je dôležitá predovšetkým úspora výdavkov za energiu. S práčkami Bosch VarioPerfect je rozhodnutie vždy na vás. Môžete si podľa seba upraviť takmer každý program, s výnimkou Extra krátky, Ručné pranie a Vlna.

Špeciálny program Nočné pranie znižuje vysoké otáčky pri odstreďovaní. Vďaka tomu môžete prať pokojne aj v noci a nezobudíte ani svoju rodinu, ani susedov. Ďalším skvelým pracím cyklom je Sport / Fitness, ktorý slúži na pranie športových odevov a textílie z mikrovlákna. Je určený pre maximálne 2 kg prádla. Perie pri teplote 40 °C. Aby sa vlákna nepoškodili, jeho odporúčaná rýchlosť odstreďovania je 800 otáčok za minútu. V prípade športových aktívnych vláken sa neodporúča používať aviváž. Ak máte doma členov rodiny trpiacich alergiami, uvítate cyklus AlergiePlus. Je skvelý pre všetku bielizeň, ktorá príde do priameho kontaktu s pokožkou. Špeciálne navrhnutý prací cyklus, dlhšia fáza ohrevu a doplňujúce pláchanie znižujú množstvo alergénov vo vláknach. Znamená to menej peľových častíc, zvieracích chlpov a roztočov. Pre tento program bola spoločnosti Bosch udelená pečať kvality ECARF, resp. vyhlásenie, že program je ideálny pre alergikov a zároveň ohľaduplný k tkaninám.

Ak máte doma chúlostivé materiály, ideálny program je Vlna alebo Ručné pranie. Aby si vlna udržala svoj tvar, intenzita žmýkania je iba 27 otáčok za minútu. Na porovnanie – bežné práčky sú o niečo menej šetrné k bielizni, pretože odstreďujú rýchlosťou 50 otáčok za minútu. Tento program využíva iba mierne pohyby bubna s vhodnými prestávkami.

Pracka-Bosch-WVH-30542-EU

Programy

 • Vlna / ručné pranie
 • AlergiePlus
 • Sport / Fitness
 • Nočné pranie
 • VarioPerfect
 • Pláchanie
 • Odstreďovanie
 • Rýchly
 • Odstraňovač prebytočných vláken a žmolkov
 • Odčerpávanie
 • Hodváb / Jemný
 • Extra krátky 15´
 • Refresh

Pracka-Bosch-WVH-30542-EU

Finálny verdikt

Či už preferujete rýchlosť alebo úsporu energie, kvalitná nemecká technológia spoločnosti Bosch vám umožní prispôsobiť pranie vašim predstavám. Možnou nevýhodou kombinovanej práčky Bosch WVH 30542 EU je vyššia hmotnosť. Pri jej preprave je nutné zohnať silných chlapov, ktorí vám ju prinesú až na miesto určenia. Je totiž veľmi ťažká – až 95 kgUžívatelia oceňujú hlavne veľké možnosti úpravy pracích programov, vždy aj s informáciou o trvaní. Odporúčame ju všetkým, ktorí majú v domácnosti málo miesta a chcú vyskúšať niečo zaujímavejšie ako len obyčajnú práčku. Táto práčka vám bielizeň spoľahlivo vyperie aj vysuší za menej ako 4 hodiny. Jedná sa o skutočne Boschskú starostlivosť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *