Práčka so sušičkou Samsung WD 80J6410AW : Test

Samsung WD 80J6410AW

Samsung WD 80J6410AW
8

Kvalita prania

9.0 /10

Hlučnosť

8.5 /10

Spotreba

7.0 /10

Cena/výkon

7.5 /10

Výhody

 • Práčka kombinovaná so sušičkou
 • Dizajn
 • Dezinfikuje bielizeň pomocou vzduchu

Nevýhody

 • Možná poruchovosť
 • Spotreba
 • Nedostatočný manuál
 • Menšie množstvo programov

V súčasnosti si život bez práčok nedokážeme predstaviť. Svoju úlohu plnia už viac ako dve storočia. Uľahčujú nám domáce práce a zefektívňujú čas. Ideálne je, ak máte k dispozícii aj sušičku. V takom prípade bude prádlo vyprané a suché za menej ako 4 hodiny. Vlastniť  dva spotrebiče býva priestorovo dosť náročné, najmä ak bývate v paneláku. Riešením mnohých domácností je preto zakúpenie práčky kombinovanej so sušičkou. Aby ste mali ešte lepší prehľad, na úvodnej stránke sme o týchto modeloch napísali pozitíva i negatíva. Za najlepšiu práčku so sušičkou z testu práčiek považujeme Samsung WD 80J6410AW. Vyznačuje sa mnohými výhodami, nielen relatívne dostupnou cenou.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Prevedenie a bubon

Práčka so sušičkou Samsung WD 80J6410AW spája modernú technológiu s jedinečným dizajnom. Presklenené dvierka sú olemované čiernym hrubým rámom. Vyznačujú sa dvojitým spracovaním – zvnútra je sklo, ktoré je zvonku prekryté plastom krištáľovej modrej farby. Dodávajú práčke so sušičkou elegantný jedinečný vzhľad. Výhodou je, že povrch dvierok nikdy nie je horúci.

Táto práčka so sušičkou obsahuje diamantový bubon, ktorý je špecifický svojím zdokonaleným tvarom. Diamond Drum umožňuje účinné a zároveň šetrné pranie. Vďaka prehĺbeninám v tvare diamantu sa bielizeň pohybuje pozdĺž jedinečne navrhnutého bubna. Menšie otvory umožňujú prúdenie vody a zabraňujú zachyteniu či poškodeniu tkaniny. Motor s digitálnym invertorom zabezpečuje energetickú účinnosť s minimálnou hlučnosťou. Vyznačuje sa výnimočne dlhotrvajúcim výkonom, keďže je certifikovaný na životnosť až 20 rokov. Zároveň je podložený 10-ročnou zárukou.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Bonusom je možnosť sušenia bielizne, vďaka čomu ušetríte miesto vo svojej kúpeľni. Vyznačuje sa objemným bubnom, ktorý je schopný poňať na jedno pranie až 8 kg. Keďže pri sušení bielizeň potrebuje viac miesta, v tejto fáze sa môže v spotrebiči vyskytovať o 2 kg menej, teda 6 kg bielizne. Aj napriek tomu však tento model patrí medzi objemnejšie. Ak máte doma malých nezbedníkov, ktorí špekulujú so všetkými tlačidlami, určite uvítate možnosť detskej poistky na zablokovanie dverí a tlačidiel. Práčka vás po ukončení programu informuje zvukovou signalizáciou. Viacerí zákazníci sa sťažovali na nie veľmi príjemný zvuk, no práčka Samsung WD 80J6410AW umožňuje vypnutie týchto signálov.

Spotreba a funkcie

Práčka so sušičkou Samsung WD 80J6410AW patrí do energetickej triedy A. Nie je to síce špičková kategória, no v kombinácii so sušičkou patrí medzi spotrebiče s lepšou spotrebou. Ročne spotrebuje v priemere až 10560 litrov vody. Značným mínusom týchto 2 v 1 modelov je určite spotreba. Ročná spotreba energie pri samotnom praní je 228,8 kWh a v kombinácii so sušením sa vyšplhá až na 726 kWh. Disponuje nadpriemerným odstreďovaním. Dokážete s ňou žmýkať prádlo s intenzitou 1400 otáčok za minútu.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Tento model je skutočne A-čkový. Z hľadiska účinnosti odstreďovania patrí do skupiny A, čo znamená, že po vypratí zostane v bielizni menej ako 45 % vody. Do A-čkovej kategórie patrí aj v rámci úrovne účinnosti prania. Na trhu nie je veľa práčok, ktoré sú schopné prať s takouto kvalitou. Výborným parametrom je hlučnosť. Počas prania práčka so sušičkou generuje zvuk vo výške iba 54 dB, čím sa zaraďuje medzi tichšie práčky. Odstreďovanie je o niečo priemernejšie, no stále v norme – 73 dB. Nadpriemerným parametrom je hlučnosť počas sušenia. Dosahuje hluk vo výške 62 dB. Na porovnanie bežné sušičky majú okolo 65 dB.

Systém automatického monitorovania chýb Smart Check rozpoznáva a diagnostikuje problémy a odporúča jednoduché riešenia pomocou aplikácie pre smartfóny. Šetrí tak váš čas aj peniaze za servis. Je k dispozícii pre zariadenia s operačným systémom iOS a Android. Táto technológia je skvelá, avšak vždy je nutné rátať s tým, že niekedy budú potrebne náklady za servis.

Jediným stlačením tlačidla aktivujete technológiu Bubble Soak, ktorá pomáha odstrániť celý rad odolných škvŕn. Oblečenie dôkladne nasiakne bublinami, škvrny sa uvoľnia a efektívne odstránia.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Technológia Air Wash zbavuje vaše oblečenie pachov a baktérií, vďaka čomu sviežo vonia. Nepríjemné pachy a choroboplodné zárodky sa odstraňujú pomocou ohriateho vzduchu bez použitia vody, pracieho prostriedku alebo iných chemikálií. Vaša bielizeň tak bude vydezinfikovaná iba za pomoci horúceho vzduchu. Táto funkcia je vhodná, ak je niekto z rodiny chorý a chcete eliminovať riziko nákazy. Pre ženy trpiacimi gynekologickými problémami je ideálny, pretože zahubí aj mikroorganizmy na spodnom prádle. Nemusíte ho tak sterilizovať pomocou dodatočného žehlenia.

Tento model, tak ako mnohé ostatné v jeho triede kvality, má možnosť odloženého konca o 24 hodín. Na prvý pohľad zbytočná funkcia, no ak potrebujete prádlo vyprať a nemáte čas, je ideálnou voľbou. Spotrebitelia využívajú túto vychytávku najmä pred odchodom do práce. Pranie si nastavia na hodinu príchodu, takže bielizeň nemusí stáť v práčke celý deň od zapnutia. Prádlo nezatuchne ani nestratí svoju vôňu.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Programy

Práčka so sušičkou Samsung WD 80J6410AW vám ponúka 13 programov pre pranie.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Užitočnou vlastnosťou tohto modelu je možnosť Last memory, teda pamäť posledného cyklu. Umožňuje zvoliť naposledy využitý program s cieľom ušetriť čas pri opätovnom nastavovaní programu. Drobnú nevýhodu sme spozorovali u dĺžky pracích cyklov. Niekedy sa na displeji zobrazí kratší čas, než skutočná doba pracieho cyklu a naopak. Nová práčka Samsung dokáže vyprať vašu bielizeň už za 59 minút. Používa technológiu Speed Spray (Super Speed) pre účinnejšie vypratie 5 kg bielizne. Pranie sa dokončí už za 59 minút aj vďaka rýchlejšiemu odstreďovaniu. Ušetrite energiu praním veľkých dávok bielizne pri nízkych teplotách pomocou technológie Eco Bubble. Bublinky aktivujú prací prostriedok, ktorý vďaka tomu rýchlo preniká cez látku a jednoducho odstraňuje nečistoty. Je efektívny aj v studenej vode pri zhruba 15 °C.

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Výbornou funkciou je program Čistenie bubna. Technológia Eco Drum Clean udržiava vašu práčku v maximálnej sviežosti bez použitia silných chemikálií. Výhodou je, že si čistenie sama včas vypýta. Výborným programom je Rýchle pranie. Je ideálnym riešením, ak ste uponáhľaní. Vyperie znečistené oblečenie rýchlo a efektívne.

Programy

 • Detské prádlo
 • Bavlna
 • Pohlcovač pachov
 • Čistenie bubna
 • Outdoor
 • Pláchanie + Odstreďovanie
 • Super Eco
 • Syntetika
 • Vlna
 • Super rýchlosť
 • Intenzívne, predpieranie
 • Sanitization
 • Cotton Dry
 • Synthetics Dry
 • 15′ Quick Wash

Pracka-Samsung-WD-80J6410AW

Finálny verdikt

V prípade práčok kombinovaných so sušičkami máme nie veľmi pozitívne stanovisko. Na úvodnej stránke, kde všeobecne charakterizujeme práčky a práčky kombinované so sušičkami, nájdete klady a zápory týchto spotrebičov. Práčka 2 v 1 sa vyznačuje väčším množstvo negatív ako pozitív. Nevyznačujú sa dobrou spotrebou, skôr možnou poruchovosťou v dôsledku elektronickej komplikovanosti. Práčka so sušičkou Samsung WD 80J6410AW však sčasti eliminuje tieto možné negatíva technológiou Smart Diagnosis, ktorá sa spáruje s vaším smartfónom.

Kombinovaná automatická práčka Samsung WD 80J6410AW dokáže prať veľmi rýchlo a efektívne, čoho dôkazom je aj program Rýchle pranie alebo funkcia Super Speed. Výbornou vlastnosťou, ktorá je však charakteristická pre všetky sušičky, je dezinfikovanie bielizne pomocou vzduchu. Pri sušení totiž spotrebič využíva horúci vzduch, ktorý má vo viacerých programoch teplotu schopnú sterilizácie. Tento drahší produkt odporúčame, no iba domácnostiam, ktoré si z dôvodu malých rozmerov bytu nemôžu dovoliť kúpiť set dvoch spotrebičov, resp. práčku a sušičku zvlášť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *