Práčka Whirlpool AWO/C 6304 : Test

Whirlpool AWO/C 6304

Whirlpool AWO/C 6304
8.8

Kvalita prania

8.5 /10

Hlučnosť

8.0 /10

Spotreba

9.5 /10

Cena/výkon

9.0 /10

Výhody

 • Pestrý výber programov (18)
 • Jednoduchá obsluha a dostatočná šírka plniaceho otvoru
 • Cena
 • Spotreba A+++

Nevýhody

 • Časová náročnosť niektorých programov
 • Prevedenie a použité materiály zodpovedajú cene
 • Chýba Aquastop hadica (zastavenie prívodu vody v prípade poruchy hadice)
 • Hlučnosť
 • Nemožnosť nastaviť dodatočne teplotu v programoch

Práčky tvoria neodmysliteľnú súčasť našich životov. Po únavnom ručnom praní sa stali samozrejmosťou a domácnosť si bez nich nedokážeme predstaviť. Dnes vám ponúkame profesionálny náhľad na práčku Whirlpool AWO/C 6304, ktorá vás prekvapí nielen svojou extra nízkou spotrebou.

pracka-whirlpool-awoc-6304

Prevedenie a bubon

Výrobcovia navrhli bubon s unikátnym povrchomzdvíhacími rebrami s cieľom zabezpečiť pranie odevov s najvyššou starostlivosťou pri nízkych teplotách. Toto prevedenie sa vyznačuje vysokou účinnosťou, zároveň je však postarané o uchovanie farieb a prádlo nevybledne. Bubon práčky Whirlpool AWO/C 6304 je tiež originálny vďaka svojmu asymetrickému pohybu, ktorý prispieva k dôkladnejšiemu rozloženiu bielizne v bubne. Aj táto technológia prispieva k dôkladnému a šetrnému vypraniu bielizne. V rámci kategorického rozdelenia podľa účinnosti prania je zaradená do najlepšej skupiny A, čo je na takto lacnú práčku vynikajúce.

Tento model patrí medzi spotrebiče s otváraním spredu. Výhodou práčok s predným plnením je, že pri plnení bubna si môžete dovoliť pritiahnuť kôš na prádlo priamo pred dvierka. Starší ľudia však môžu mať problém so skláňaním k zemi, nakoľko pri plnení bubna je ideálne si kvoknúť. Dvere s priemerom 39 cm umožňujú jednoduchý vstup do 46-litrového bubna. Dnes už samozrejmosťou sú aj LED ukazovatele, ktoré vás informujú o zanesenom filtri, zatvorenom prívode vody a pod. Ďalším plusom práčky Whirlpool AWO/C 6304 je Eco monitor, ktorý zobrazuje aktuálnu spotrebu energie v závislosti od nastaveného programu, teploty, veľkosti náplne a ostatných zvolených parametrov.

pracka-whirlpool-awoc-6304-1

Spotreba a spracovanie

Úsporná práčka Whirlpool AWO/C 6304 je zaradená do energetickej triedy A+++.  Spotrebiče s tromi + patria medzi najúspornejšie na trhu. Do bubna sa zmestí maximálne 6 kg suchej bielizne. Aby ste si dokázali lepšie predstaviť jej spotrebu, pri náplni 6 kg môžeme odhadnúť, že ročne do jej chodu zainvestujete cca 30 €. V rámci spotreby vody miniete 8200 litrov.

spotreba-pracky-whirlpoolČo sa týka intenzity odstreďovania, maximálny možný výkon modelu značky Whirlpool je 1200 otáčok za minútu. Vďaka tomuto parametru práčku Whirlpool AWO/C 6304 môžeme zaradiť do účinnosti odstreďovania B (v prádle zostane 52 % vody). Triedy účinnosti sú rozdelené od A do G. A predstavuje špičkové žmýkanie (v prádle zostane menej ako 45 % vody) a G najslabšie žmýkanie (v prádle zostane až 90 % vody). Práčka Whirlpool AWO/C 6304 je populárna vďaka šiestemu zmyslu InfiniteCare. Je to  senzorová technológia, ktorá predstavuje komplexnú starostlivosť o bielizeň. Vďaka špeciálnym senzorom tento model dokáže rozpoznať objem náplne cez nasiakavosť prádla a automaticky nastaviť zdroje. Neustále monitoruje prací program a zabezpečuje optimálny výkon. Dokáže tak ušetriť až 50 % energie, času a vody.

pracka-whirlpool-awoc-6304

Táto práčka má k dispozícii aj funkciu Odložený štart. Zíde sa najmä vtedy, ak potrebujete mať po práci opraté prádlo a nechcete, aby bolo od rána zatuchnuté. Ideálne je preto nastaviť čas prania na dobu, keď budete na ceste domov. Práčka  Whirlpool AWO/C 6304 je ideálna pre ľudí, ktorí s práčkami ešte len začínajú, resp. pre čerstvých samoživiteľov 🙂 . Mimo iného je totiž schopná odporučiť správnu dávku pracieho prostriedku. V niektorých prípadoch môže dôjsť k nadmernému peneniu pracieho prostriedku. V takej situácii práčka snímačom zabráni zníženiu účinnosti prania, resp. kontroluje tvorbu peny. Pri starších práčkach mohlo dochádzať k plytvaniu pracími prostriedkami, pretože unikali do kanalizácie. V tomto modeli sa stretnete so špeciálnou Eco guľôčkou (klapkou), ktorá počas prania uzatvára otvor v nádrži k čerpadlu, takže prací prostriedok dokonale zužitkuje a nevyplaví do odpadu. Keďže ju zaraďujeme do strednej triedy, nemôžeme od nej očakávať extra tichý chod. Pri praní generuje zvuk o výške 59 dB a pri odstreďovaní až 75 dB. Na úvodnej stránke si môžete bližšie pozrieť, čo predstavuje takáto hlučnosť v porovnaní s bežnými zvukmi domácnosti.

menu-pracky-whirlpool

Keďže práčka je počas odstreďovania schopná otočiť bubon viac ako 1000x za minútu, nemôžeme vylúčiť väčšiu hlučnosť. Preto odporúčame, aby ste ju umiestnili do kúpeľne alebo technickej miestnosti. Nie je vhodné ju vsadiť do kuchynskej linky, pretože je možné, že pri odstreďovaní vás bude iritovať. V pomere s cenou je však táto hlučnosť zanedbateľná. Naším tipom ako sčasti eliminovať hluk chodu práčky, je vymeniť tenkú prívodovú hadicu na vodu za hrubšiu. S hlučnosťou úzko súvisia aj vibrácie vyvolané odstreďovaním, resp. pohybom bubna. Práčka Whirlpool AWO/C 6304 má vyvinutý systém vyrovnávania nestability, ktorý zabraňuje prílišnému pohybu spotrebiča. Elektronický senzor sa stará o to, aby práčka pri odstreďovaní nevibrovala a bola stabilná.

Programy

Tak ako väčšina práčok, aj Whirlpool AWO/C 6304 vám poskytne komfort v podobe využívania základných programov ako bavlna a syntetika. Tento model ponúka dokopy 18 programov, medzi ktorými nájdete aj špeciálne programy pre ekonomické a rýchle pranie. Samozrejmosťou sú pracie cykly ako jemná bielizeň, háklivá bielizeň v podobe spodného prádla, ale aj ručné pranie. Výhodou posledného programu je, že si môžete dovoliť „porušiť“ údaje zo štítku na oblečení a aj napriek zakázanému mechanickému praniu bez obáv zvoliť tento program. Jeho chybičkou krásy je príliš jemné odstreďovanie. Prádlo vám preto po skončení tohto programu bude schnúť o niečo dlhšie.

otocne-koliesko-pracky-whirlpool

Pri programe jednoduchého žehlenia práčka využíva väčšie množstvo vody pri žmýkaní a upraví priebeh odstreďovania. Pokrčenie bielizne bude značne eliminované. Šiesty zmysel Colours predstavuje originálny nový rad programov určených pre rôzne farby bez ohľadu na druh bielizne. Program 15 °C v kombinácii s pracími cyklami pre farebné prádlo vám ponúkne pri minimálnej teplote rovnaký prací výkon ako pri 40 °C. V rámci cyklu Zmiešaná bielizeň môžete mať oprané mierne znečistené prádlo už za jednu hodinu pri teplote 40 °C. Pri programe Vlna vykonáva bubon špeciálny pohyb so zvláštnym „kolísavým režimom“. Postará sa o extra jemnú starostlivosť odevov z prírodnej vlny. Špecialitou práčky Whirlpool AWO/C 6304 je aj viacfázový program Clean+, ktorý optimalizuje účinnosť všetkých chemických prostriedkov. Pozitívom je, že pri ňom nie je potrebné využitie vysokej teploty (iba 25 – 35 °C). Spotrebič je tiež vybavený antibakteriálnym ošetrením násypky Microban. Zabraňuje tvorbe plesní a pachov v najchúlostivejších častiach práčky.

Programy

 • Bavlna
 • Syntetika
 • Zmesi
 • Clean+
 • Colours 15 °C
 • Jemné prádlo
 • Woolmark
 • Vlna
 • Ručné pranie
 • Žmýkanie a odstreďovanie
 • Predpierka
 • Intenzívne pláchanie
 • Intenzívne odstreďovanie
 • Eco bavlna
 • Vypúšťanie vody
 • Ľahké žehlenie
 • Rýchly program 15 minút

pracka-whirlpool-awoc-6304

Finálny verdikt

Práčku Whirlpool AWO/C 6304 zaraďujeme do lepšej strednej triedy. V poslednej dobe je dostupná za veľmi priaznivú cenu. Aj napriek tomu, že nemusíte siahnuť hlboko do peňaženky, vám ju však odporúčame, pretože za tú cenu sa vyznačuje veľmi slušným výkonom. Výhodou je extra záruka 5 rokov na motor, resp. kompresor. Na jej získanie však musíte svoju práčku zaregistrovať na adrese Whirlpool. Aj napriek tomu, že sa vyznačuje veľkým množstvom programov, mnohým spotrebiteľom chýba práve manuálne donastavenie teploty programov. S nižšou cenou klesá aj komfort používania produktu, avšak v tomto prípade je znesiteľný. Produkt odporúčame najmä ak chcete ušetriť a neočakávate od práčky viac ako obyčajné vypranie bielizne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *